Darmowa dostawa do paczkomatu od 150 zł
o biżuterii srebrnej 0
o biżuterii srebrnej

Srebro jako metal szlachetny jest jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych do tworzenia biżuterii. Jest metalem o jasnej, srebrzystobiałej barwie. Nie istnieją wyroby wykonane w 100% ze srebra, jest ono zbyt miekkie dlatego dodajemy do stopu miedź. Stop srebra próby 925 jest najczęściej stosowanym w jubilerstwie, aby uzyskać stop srebra próby 925 używamy czystego srebra ( próby 999) aż 92,5% i miedzi w odpowiednich proporcjach. Srebrno w połączeniu z miedzią zmienia swoją strukturę wewnętrzną tj. utwardza się. Staje się wtedy wytrzymalsze i twardsze.

Srebro jest bardzo ciągliwym i kowalnym metalem (nieco twardszym od złota), z lśniącym połyskiem, dającym się łatwo polerować.

 

Czy srebro próby 925 uczula?

W naszym sklepie znajdziecie tylko biżuterie najwyższej próby 925. Srebro jest metalem szlachetnym i samo w sobie nie uczula, mogą uczulać Cię jego stopy- dodatki innych metali w stopie. Nasza biżuteria wykonana jest ze stopu srebra z miedzią- bez dodatku niklu!

 

Jak rozpoznać srebrno próby 925? 

Srebro jest metalem o jasnej, srebrzystej barwie. Jednym z prostszych sposobów na identyfikację tego metalu jest magnes. Na rysku dostępnych jest wiele materiałów imitujących srebro- właśnie te wyroby są łatwo przyciągane przez magnes. Jeśli Twoja biżuteria łatwo się przyciąga to znać że nie jest ona srebrna lub ma bardzo małą zawartość srebra- jest niskiej próby. Wysokiej jakości biżuteria srebrna nie powinna dać się przyciągnąć przez magnes.

Na każdym wyrobie powinna nabita być próba, jest ona widoczna gołym okiem ale ze względu na jej małą wielkość do jej odczytania możesz potrzebować lubki. 

Dla wprawnego oka po samy wyglądzie ( barwie, wykonaniu, połysku) możemy rozpoznać czy dana biżuteria jest wykonana z metalu szlachetnego czy nie. Jeśli chcesz mieć tą pewność kupuj biżuterie tylko ze sprawdzonego źródła.

 

Najważniejsze cechy: 

srebro- Ag

temperatura topnienia: 961

próba srebra - cecha (kobieta w chuście) 

 

Próby srebra:

0,999 - czyste srebro

0,925 - najbardziej popularna próba w Polsce

0,875

0,830

0,800

Dlaczego srebro ciemnieje?

Srebro oddaje tlen, miedź pochłania/ wyłapuje tlen w ten sposób powstają ciemne plamy na srebrze żeby im zapobiec srebro rodujemy. 

Jak dbać o biżuterie srebrną?

  1. Biżuterii ze srebra oksydowanego, może ulec odbarwienia ciemnych powierzchni.
  2. Nie należy stosować silnie działających kosmetyków
    (np. perfumy, dezodoranty itp.) na biżuterię, ponieważ srebro może zmienić koloru.
  3. Biżuteria srebrna nie może być narażona na kontakt z detergentami, mogą uszkodzić jej delikatną powierzchnię.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl