Darmowa dostawa do paczkomatu od 150 zł
Jak dbać o biżuterię? 0
Jak dbać o biżuterię?

Jeśli chcecie żeby Wasza biżuteria wyglądała jak najdłużej jak nowa to musicie o nią dbać. 

Biżuteria powinna być ostatnią rzeczą, którą zakładamy wychodzą z domu i pierwszą, którą zdejmujemy po powrocie do domu. 

 

1.Przechowuj

Najważniejsze to sposób przechowywania. Najlepiej każdy egzemplarz trzymać w oddzielnym woreczku idealnie nadają się do tego nasze bawełniane woreczki w które pakujemy biżuterię. Jeśli nie chodzisz na codzień w biżuterii zapakuj je dodatkowo w foliowy woreczek, zapobiegnie to ciemnieniu biżuterii pod wpływem powietrza czy powstawaniu zarysowań.  Ogranicz dostęp do światła, wilgoci czy powietrze. 

2. Zdjemij biżuterię

Biżuterię możesz uszkodzić lub zerwać na skutek różnych zahaczeń czy uderzeń dlatego przed snem, wykonywaniem wysiłku fizycznego czy prac domowych biżuterie należy zdjąć. Nie należy dopuszczać do kontaktu biżuterii z silnie działającymi kosmetykami- perfumy i detergentami.

3. Unikaj kontaktu z wodą

Biżuteria nie lubi wody, zarówno tej z kranu jak i morza czy basenu. Przed kąpielą czy zmywaniem naczyń należy ją zdjąć. Woda może spowodować matowienie lub przebarwienia. 

4. Regularnie czyść

Biżuterię należy co pewien czas myć w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń, a następnie osuszyć miękką tkaniną. Do czyszczenia biżuterii srebrnej możesz użyć specjalistycznych ściereczek które wyczyszczą i wypolerują Twoją biżuterię. 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl